Mieszkańcy Czarnej Białostockiej nie chcą koncertu Stachurskiego, bo jest zbyt drogi i miasteczka na niego nie stać. Przy okazji wyszło, ile artysta bierze za koncert. Wynagrodzenie opiewa podobno na 75 tys. zł. To informacje nieoficjalne, ponieważ Urząd…. odmawia podania dokładnych wydatków związanych z tą imprezą.

Koncert z okazji Dni Czarnej Białostockiej organizuje burmistrz, a koszty pokrywa budżet miasta. Jednak szczegółowe informacje dotyczące wydatków są… niejawne. “Gazeta Wyborcza”, która usiłowała o nie zapytać, została odprawiona z kwitkiem.

Mieszkańcom nie podoba się Stachursky, wolą by pieniądze z budżetu szły na rzeczy potrzebne w 10-tysiącznym miasteczku, a tych jest sporo: chodniki, drogi, remont przedszkola.

Czytaj: Polska promocja artysty. Wydawca bierze 75 procent.

Buntownicy są zdeterminowani. Wysokie koszty związane z Dniami Czarnej Białostockiej zaczynają być tradycją tego miasteczka. W 2013 roku na “Dniach” wystąpił Szymon Wydra i Piasek. O tym, ile to dokładnie kosztowało, nie wie do dzisiaj nikt, ale wszyscy mówią, że bardzo dużo.

Na FB powstał profil skupiający protestujących:

“Stachurski, wcześniej Piasek i Szymon Wydra – to te tuzy polskiej sceny rozrywkowej zmusiły nas do działania. Tych artystów łączy między innymi nasza biedna gmina. Panowie u nas śpiewali, a ten pierwszy zaśpiewa. Oczywiście nie za darmo. Ktoś wie za ile? Od zeszłego tygodnia pytamy. Bez odpowiedzi. Można się domyślać, że w grę wchodzą dziesiątki tysięcy złotych. Stać nas? (…) Czy ktoś z Was kiedyś prosił nasze władze o remont chodnika, ulicy? A może o książki do biblioteki w szkole? A może o remont przedszkola albo ulgi dla przedsiębiorców? A nawet o kosze na śmieci? Co słyszeliśmy? Nie stać nas na to. No pewnie, lepiej zapłaćmy Stachurskiemu, bo na pewno Dni Czarnej Białostockiej bez wydanych 50 tys. zł nie będą żadnym świętem. Nie da się inaczej. Otóż da, tylko trzeba trochę nad tym popracować…”.

Dni Czarnej Białostockiej odbędą się w dniach 4-6 lipca 2014 roku. Nie wiadomo, czy do tego czasu protestującym uda się zablokować koncert Stachurskiego, według Urzędu Miasta kontrakt został już podpisany i według niego….. opinia publiczna nie może dowiedzieć się o kosztach związanych z opłaceniem artysty.

Źródło: Gazeta Wyborcza, “Ile Stachursky dostanie za występ? Mieszkańcy: Za dużo”, 21.06.2014.

Fot. Daniel Kruczyński, lic. CC SA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *