Ile mogą otrzymać członkowie chóru grającego z najsłynniejszym bandem rock`n`rollowym świata, który wciąż zgarnia najlepsze stawki koncertowe na świecie?

Rolling Stones, bo oczywiście o nich mowa, zagrali 4 czerwca w Izraelu, w Tel Awiwie. Suma jaką otrzymali za koncert, podawana przez media jest gigantyczna – chodzi o kwotę 6,7 miliona dolarów (!!!).

W ramach powyższego koncertu zespół zaprosił na scenę chórzystów ze Szkoły Muzycznej Buchmann-Mehta (konserwatorium muzycznego wchodzącego w skład Uniwersytetu w Tel Awiwie), który wystąpił razem z nim podczas wykonywania jednej z piosenek.

Honorarium? Za uczestnictwo w trzech próbach przed koncertem i sam występ, każdy z członków chóru otrzymał, uwaga – około 200 szekli, czyli 57,76 dolarów (!). Sprawa wyszła na jaw, ponieważ jeden z chórzystów napisał o tym na forum internetowym.

Menager Rolling Stones pytany przez dziennikarzy, czy to nie za mała stawka odpowiedział jedynie: “no comment”. Faktycznie, trudno byłoby to skomentować, zawsze jednak pozostaje wytłumaczenie, a raczej znany sposób na młodych artystów, który sprowadza się do zdania: “To będzie dla Was gigantyczna promocja”.

Fot. Mario Escherle, lic. CC BY SA

Źródło: Digital Music News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *