Krakowski festiwal “Tak Brzmi Miasto” to próba połączenia tradycyjnego festiwalu muzycznego z panelami dyskusyjnymi, warsztatami, wykładami, płytowym swap party, spotkaniu muzyków z menadżerami (i odwrotnie), giełdą sprzętu muzycznego, oraz targ prezentującego lokalne firmy, wydawnictwa i inicjatywy.

Tak Brzmi Miasto koralowy www

“Tak Brzmi Miasto” rozpocznie się 14 czerwca – główny i zarazem pierwszy wieczór festiwalu to 8 zespołów m.in. spod znaku folku, alternatywy, bluesa, hip hopu czy rocka. Zagrają: Disperse, Don’t Ask Smingus, Gadabit, The Fuse, Sublokator, Południca, Milion Much, CF98. Drugiego dnia – 15 czerwca wystąpią: Vladimirska, Kind of Venus i SMKKPM ULTRA.

Jednak organizatorzy festiwalu stawiają sobie przede wszystkim za cel podnoszenie profesjonalizmy twórców i muzyków. Pierwszego dnia konferencje obejmujące tematy m.in.: kwestia współpracy klubów koncertowych z muzykami, realizatorów z zespołami czy menedżerów z zespołami rozpoczną się od godz. 10 i potrwają do godz. 19. Wśród prelegentów – doświadczeni menedżerowie, promotorzy i bookerzy którzy  zdradzą tajniki pracy w branży, a realizatorzy wytłumaczą, jak robi się muzykę w zaciszu własnego domu i jak zachować się na scenie. Akademia Fotografii poprowadzi kurs fotografii koncertowej, a krakowskie szkoły i akademie muzyczne warsztaty.

MuzykaiPrawo.pl będzie obecna na Panelu dotyczącym Prawa Autorskiego, który odbędzie się w niedzielę o 16:00 w klubie Fabryka przy ul. Zabłocie 23.

Oprócz tego – targ muzyczny, na którym prezentowane będą marki działające na lokalnym rynku muzycznym. Pośród niemal 40 pozycji, oprócz firm kierujących ofertę wyłącznie do muzyków, takich jak studia, sklepy muzyczne czy sale prób, znajdzie się też wiele perełek dla fanów lokalne i nie tylko niezależne wydawnictwa prezentujące twórczość swoich podopiecznych, możliwość nagrania własnej składanki z krakowską muzyką na stoisku.Paper Stick, odsłuchania jej na najwyższej klasy sprzęcie firmy Nautilus czy skorzystania z pierwszej lekcji gry na gitarze dzięki sklepowi SkładMuzyczny.pl. Przy targu odbędzie się również druga ogólnopolska giełda instrumentów muzycznych.

Źródła: Materiały informacyjne “Tak Brzmi Miasto”.

Grafika: sxc.hu

Więcej o festiwalu czytaj na -> www.takbrzmimiasto.pl   www.fb.com/takbrzmimiasto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *