“Fotografowanie na Przystanku Woodstock to ciężki kawał chleba – pisze fotograf Bartek Muracki na swoim blogu bartekmuracki. com – Dzieje się tyle, że nawet najbardziej pracowity dziennikarz nie jest w stanie dotrzeć wszędzie – regularnie bywać na dużej i małej scenie, w namiocie ASP, fotografować błotne kąpiele, upamiętnienie „Godziny W”, wreszcie – ludzi na polu i publiczność bawiącą się w trakcie koncertów. No nie da się.

Ale gdy po raz pierwszy włożyłem koszulkę z logo „Foto Kręcioły” i dołączyłem do zespołu fotografów i fotografek obsługujących festiwal, oczywiście o tym nie wiedziałem 🙂 Nie chciałem uronić ani chwili, dlatego w niedzielę wyglądałem niczym żywy trup i raczej średnio kontaktowałem.

Dziś mój Przystanek Woodstock to przede wszystkim zdjęcia koncertowe. Jadę do Kostrzynia po to, żeby leżeć w fosie pół metra od Shaggiego, dokształcać się z heavy metalu na Black Label Society czy fotografować Marikę występującą przed kilkusettysięcznym tłumem ludzi. Pracy jest tak dużo, że zdjęcia dosyłam jeszcze często kilka tygodni po zakończeniu festiwalu. Na pewno wybiorę swoje subiektywnie najlepsze ujęcia z tego roku i pokażę Wam w kolejnym wpisie.

W efekcie, na wyprawy po polu nie zostaje zbyt wiele czasu, ale staram się co roku pozbierać trochę Waszych portretów i zdjęć z ukrycia 🙂 Czas zatem na skromny przegląd fotografii, które zrobiłem ludziom idąc przed siebie po terenie Woodstocku. Festiwalu, który nie przestaje zadziwiać mnie swoją energią, radością, bezpieczeństwem – tym wszystkim co w niego wspólnie wkładamy. Czy tego chcę, czy nie – jestem skazany na Woodstock”.

Więcej fotografii Bartka z Woodstocku (i nie tylko znajdziesz na jego blogu – bartekmuracki.com). Wykorzystywanie fot tylko za zgodą autora.  Email: info@bartekmuracki.com.

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-0033

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-0983

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-1664

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-2851

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-2900

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-3038

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-3524

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-5971

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-5996

Woodstock-People-2015-photo-Bartek-Muracki-4108

Fot. Bartek Muracki. Zdjęcia prezentowane dzięki uprzejmości autora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *