Śledztwo w tej sprawie trwało aż dwa lata i ostatecznie doprowadziło do wykrycia największej tłoczni płyt cd, blu-ray i winyli. Na szczegóły sprawy wciąż trzeba czekać, ale zazwyczaj wstrzemięźliwa w ocenach policja niemiecka, tym razem określa tłocznię, jako największą w Europie.

Policja zajęła ogromne ilości pirackich płyt w Aschaffenburgu i Hessen. Trwa szacowanie zajętych zbiorów. Wydawałoby się, że w “cyfrowych czasach” nielegalne tłocznie są pieśnią przeszłości. Jednak w Niemczech rynek płyt cd pozostaje wciąż największym w Europie.

Czytaj: Dozwolony użytek w sieci torrent, Czy to jest w ogóle możliwe?

Jak tłumaczy Florian Drücke, szef Federalnego Związku Przemysłu Muzycznego (GFMI): – W Niemczech sprzedaż samych płyt CD to 70 procent sprzedaży wszystkich nośników. Nadal istnieje tu wielkie zapotrzebowanie na płyty, co jest oczywiste nie tylko dla legalnych sprzedawców, ale również dla tych nielegalnych – powiedział dla “Uncat”.

W 2013 roku, po 15 latach rynek cd po raz pierwszy zanotował 1,2 proc. wzrostu i przyniósł ogółem aż 1,45 mld euro.

Zdaniem Drücke, profesjonalny sprzęt znaleziony w tłoczni wskazuje, że jej właścicielami musiała być “dobrze zorganizowana grupa przestępcza”. Straty są w trakcie liczenia. Na razie ocenia się je, jako “olbrzymie”.

Źródło: Uncat, BillBoardBiz

Fot. sxc.hu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *