Sprzęt produkowany przez Beats Electronics, popularny wśród piłkarzy, nie może być przez nich używany podczas Mundialu w Brazylii. FIFA ma kontrakt z Sony i oficjalnie zakazała gwiazdorom pokazywania się w słuchawkach “Beats by Dre”.

Beats Electronics to firma założona w 2006 roku przez Andre “Dr. Dre” Younga i Jimmy Iovina, prezesa Interscope-Geffen-A&M Records, kupiona w 2014 roku za 3,2 mld dolarów przez Apple. Dr. Dre został pierwszym miliarderem w historii hip-hopu i cieszył się z tego powodu jak dziecko, pewnie też dlatego, że jego pomysł na biznes polegał na produkcji lepszych słuchawek od Apple (których jakość wybitnie go denerwowała). Rozpoznawalne, kolorowe, wielkie nauszniki Dr. Dre zdobyły szturmem rynek amerykański (w 2013 roku Beats Electronic miało 62 proc. rynku słuchawek).

Firma znana jest również z ciekawych kampanii reklamowych. Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie wysłała słuchawki za darmo wszystkim sportowcom. Organizatorzy zareagowali zakazem, tłumacząc, że Beats nie jest oficjalnym sponsorem Igrzysk. Identyczna sytuacja ma miejsce podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii.

FIFA zabroniła piłkarzom chodzenia w słuchawkach Dr. Dre., ponieważ oficjalnym sponsorem mistrzostw jest Sony, które zresztą dostarczyła zawodnikom swoje słuchawki. Zawodnicy nie mogą ich używać przed meczami i w czasie kontaktów z mediami. Nie przeszkadza to jednak piłkarzom, takim jak Neymar zachwalać produkty Beats na Twitterze.

Neymar reklamuje Beats.

Beats Electronics ma prawdopodobnie podpisane kontrakty reklamowe nie tylko z Neymarem, ale również z Bastianem Schweinsteigerem, Robinem van Persim oraz Waynem Rooneym. Zresztą, tuż przed Mistrzostwami Świata nakręciła film reklamowy m. in. z Neymarem, którego akcja dzieje się w Brazylii. Oprócz brazylijskiej gwiazdy, występują w nim tłumy największych sław futbolu.

Beats pod rządami Apple wcale nie zamierza zwalniać tempa w promocji swoich słuchawek. Firma ogłosiła niedawno, że pragnie by jej produkt stał się “częścią światowej kultury sportu”.

Fot. Beats Electronics

Źródła: cnet.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *