Warner Music Group, Sony Music Entertainment i Universal Music Group starają się przejąć kontrolę nad udziałami w Spotify. Według źródeł Digital Music News wielkie wytwórnie będą chciały sprzedać czołowy serwis streamingowy za minimum 10 mld dolarów, a niedawna, głośna sprzedaż “Beats Electronics” przy tej transakcji będzie tak niezwykła, jak zakup bułek na śniadanie.

Wielkie wytwórnie nie chcą zostać w tyle w wyścigu streamingowym, który rozgrywa się właśnie za Oceanem. Według różnych źródeł, w chwili obecnej mogą mieć w Spotify nawet 20 proc. udziałów co wynika z modelu rozliczania się z serwisem – w zamian za udostępnianie katalogów wykonawców, majorsi otrzymują udziały serwisie.

 

Czytaj: Koniec złudzeń. Rynkiem fonograficznym rządzi monopol

Spotify staje się niezwykle łakomym kąskiem w obliczu rozrastającego się rynku streamingu. Szczególnie atrakcyjny jest liczba użytkowników serwisu, która w przypadku subskrybentów przekroczyła już 10 mln.

Według Digital Music News, koncerny po przejęciu większości udziałów w firmie, będą chciały sprzedać Spotify znaczącemu koncernowi z branży telekomunikacyjnej (Verizon, NTT DoCoMos, Orange). Suma transakcji może osiągnąć nawet 10 miliardów dolarów.

Źródło: Digital Music News

Fot. sxc.hu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *