Sainsbury idzie w ślady Tesco. W brytyjskich supermarketach można już kupić winyle Davida Bowiego, The Beatles i Nirvany.

W marcu brytyjska sieć supermarketów Sainsbury po raz pierwszy od 1980 roku wznowiła sprzedaż płyt winylowych. W należących do Sainsbury 171 sklepach na terenie Wielkiej Brytanii od 21 marca br. można już kupić czarne krążki wielu znanych wykonawców, w tym Amy Winehouse, The Eagles czy Fleetwood Mac.

Czytaj: Złote czasy winyli w Peru. Tak wygląda ich produkcja w latach `70 

Ceny płyt zaczynają się od 12 Funtów. W ofercie znajduje się również gramofon Crosley Cruiser w cenie 80 Funtów.

Zeszłoroczne dodanie winyli do oferty muzycznej Tesco wskazało nowy trend sprzedażowy, który, jak zdaje się potwierdzać decyzja Sainsbury, może na dłuższą metę nie tylko przywrócić ogólnoświatową modę na winyle, ale także na powrót uczynić z czarnych krążków mainstream wśród nośników muzyki.

Dobór repertuaru w sieci Sainsbury komentuje dla Music Week Sean Cowland : „Nasza oferta muzyczna jest bardzo szeroka – od najlepiej sprzedających się aktualnie artystów, aż po bardziej rzadkie brzmienia. Taki dobór artystów podyktowany jest przekonaniem, że nasi klienci nie tylko przychodzą do nas po najnowsze premiery muzyczne, ale również liczą na nasze rekomendacje i szukają u nas inspiracji. Decyzja o włączeniu do sprzedaży płyt winylowych jest potwierdzeniem tego faktu”.

Źródło: NME

Autor: MiP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *