Przy poniedziałku, takie projekty zawsze wchodzą nam najlepiej. Nawet jeżeli “Digital Music News” opublikowało dane, które obrazują nam, że z winylami wcale nie jest tak najlepiej, jakby się wszystkim wydawało. Wystarczy porównać dane ze sprzedaży. W 1973 roku sprzedano łącznie płyt długogrających i singli za kwotę 1,4 mld dolarów, podczas gdy w 2015 roku jedynie za 420 milionów dolarów.

Co prawda i tak jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę prawdziwą posuchę, która dotknęła ten rynek niedawno. Miejmy świadomość, że jeszcze np. w takim 2006 roku winyli sprzedano za jedyne 25,6 mln dolarów. Wówczas to właśnie rynek czarnych krążków osiągnął dno i gdy wydawało się, że będzie rył w mule pod dnem, nagle przyszła pobudka i od tego czasu rośnie tylko w górę. Super, ale nie popadajmy w przesadny optymizm.

vinyl

Źródło: Digital Music News

Wracając zaś do tematu, który przyszedł do nas w poniedziałek i który oczywiście spowodował wielki uśmiech na naszych twarzach. Brytyjski artysta Alex Bartsch, idąc za przykładem Halley Docherty and Etienne lavy, wrócił do znanych okładek reaggowych winyli i umieścił je w miejscu, gdzie powstały. Halley i Etienne zrobiły to wcześniej z okładkami hip – hopowymi i rockowymi klasykami. Obie inicjatywy są wyjątkowo cenne, bo odświeżają nieco zapomniany już świat – czyli świat okładek winylowych. Tych naprawdę nam szkoda. Czasem bardziej, niż samych winyli 🙂

Ale tak czy tak, trzymamy kciuki za czarne krążki. Póki co, nikt jeszcze nie wymyślił bardziej magicznego nośnika. Koniec i kropka.

alex1

Alex Bartsch

alex2

Alex Bartsch

alex3

Alex Bartsch

alex4

Alex Bartsch

alex5

Alex Bartsch

halley1

Halley Docherty

halley2

Halley Docherty

halley3

Halley Docherty

halley4

Halley Docherty

halley5

Halley Docherty

hip-hop-albums-in-google-street-view-0

Etienne lavy

hip-hop-albums-in-google-street-view-1b

Etienne lavy

hip-hop-albums-in-google-street-view-9

Etienne lavy

Źródło: Fubiz/Digital Music News

Autor: MiP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *