Firma Apple planuje na początku przyszłego roku połączyć aplikację Beats Music z iTunes – donosi Wall Street Journal. Odnotowawszy ogromny, bo trzynastoprocentowy spadek sprzedaży zasobów cyfrowych w ciągu ostatnich dwóch lat, Apple zdecydowało się wykupić firmę Beats Music, będącą częścią spółki Beats Electronics. Teraz czas na kolejny ruch – własny serwis streamingowy na bazie Beats Music.

Firma znana przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości słuchawek, min. Beats by Dre autorstwa słynnego rapera Dr. Dre, rozszerzyła swoją działalność i uruchomiła serwis oferującystreaming muzyki. Co wyróżnia ją spośród innych tego typu usług – Spotify, Rdio, Pandora – to autorskie playlisty. Twórcom zależało, by zachować klimat stacji radiowej, gdzie za muzykę odpowiedzialni byli profesjonalni DJ. Zatrudnili więc ludzi związanych z radiem od lat i skomponowali playlisty na każde ucho i każdy nastrój.

Czytaj: Spada sprzedaż plików mp3. Branża postawi na streaming.

Eksperci byli sceptyczni wobec Beats Music, czy uda im się pokonać gigantów branży streamingowej, jednak zanim to się stało, Beats Music zostało przejęte przez Apple (razem z Beats Electronics za 3,2 mld dolarów). Można powiedzieć, że w samą porę, ponieważ Apple zaspał nieco z rewolucją streamingową, która zaczęła wpływać na rynek downloadu (czyli takie serwisy jak iTunes) – łatwiejsze dla giganta było w tym momencie kupno firmy z istniejącym rozwiązaniem niż tworzenie własnego od podstaw.

 Apple, który wciąż jest największym dostawcą zasobów cyfrowych na świecie, po przejęciu spółki wydał następujące oświadczenie:

“Jesteśmy dziś bardzo szczęśliwi, że możemy oficjalnie powitać Beats Music i Beats Electronics w rodzinie Apple. Muzyka zawsze zachowuje specjalne miejsce w naszych sercach i jesteśmy pełni entuzjazmu, że możemy połączyć siły z grupą ludzi, którzy kochają ją tak mocno, jak my. Współzałożyciele Beats Jimmy Iovine i Dr. Dre stworzyli piękne produkty, które pomogły milionom ludzi pogłębić ich połączenie z muzyką. Jesteśmy wniebowzięci mogąc pracować z tym teamem, by rozwijać to doświadczenie jeszcze dalej”.

Czy to oznacza, że marka Beats Music zniknie? Jest to bardziej niż prawdopodobne. Jak donosi Wall Street Journal, Apple planuje włączyć usługę streamingowania muzyki do swojej aplikacji iTunes już na początku przyszłego roku.

Źródła: The Verge, Techcrunch.com

Fot. Beats Electronics (Kampania reklamowa firmy Beats Electronics)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *