Usługę streamingu “Muzyka Tu i Tam” dla swoich klientów wprowadziło Orange. Za Oceanem coraz częściej mówi się o sprzedaży Spotify. Według ostatnich informacji zainteresowane kupnem są Microsoft, oraz Google, a także Amazon. Kwota zakupu ma wynosić minimum 10 miliardów dolarów.

Informacji na temat sprzedaży Spotify jest coraz więcej, choć poza spekulacjami z nieznanych źródeł, konkretów wciąż mało. Jednak można przyjąć, że coś na pewno jest na rzeczy, gdyż zainteresowanie tą formą dystrybucji muzyki jest olbrzymie. Digital Music News, które powołuje się na anonimowych informatorów twierdzi obecnie, że prawdopodobnie w zakup serwisu nie wejdą firmy telekomunikacyjne, gdyż uruchamiają swoje własne usługi streamingowe dla abonentów (jak np. Orange w Polsce). W grę, na tym obszarze współpracy, mogą wchodzić co najwyżej sojusze pomiędzy obecnymi dystrybutorami streamingu, a firmami telekomunikacyjnymi.

Zatem najpoważniejszymi graczami, którzy zdecydowanie spóźnili się z wejściem na rynek są: Google i Amazon. Pierwszy ze swoją usługą “Google’s Play Music All Access” dopiero stara się przekonać do siebie słuchaczy (np. w Polsce), a drugi uruchomił (Amazon’s Prime Music) niespełna kilkanaście dni temu.

Spotify. Przyrost subskrybentów.

Na tym tle Spotify, które ma coraz więcej subskrybentów – 40 milionów zarejestrowanych w serwisie i 10 milionów płatnych subskrybentów staje się niezwykle łakomym kąskiem.

Jaka może być cena takiego serwisu? Według DMN może chodzić o minimum 10 mld dolarów, ale koncerny interesują się wszelkimi możliwymi wschodzącymi serwisami streamingowymi. Google przygląda się np. kolejne wschodzącej gwieździe tego rynku, czyli portalowi Songza.

Tymczasem w Polsce, uruchomiono kolejną usługę streamingową. “Muzyka Tu i Tam” dostępna jest dla klientów Orange. Baza piosenek to 20 milionów utworów. Pierwszy miesiąc odsłuchu jest darmowy, każdy następny ma kosztować 14,76 zł brutto.

Grafika, źródła: Digital Music News

Fot. MuzykaiPrawo

Fot.

2 Responses to Nowy serwis streamingowy w Polsce. W USA walka o Spotify

  1. mh says:

    “10 milionów dolarów”

    Miliardów?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *